Kosmetika

Řebříčková pleťová voda s křišťály

24.7.17 ApiAstrum 0 Comments

Řebříčková voda má adstrigenní účinky a v kombinaci s křišťálky je to učiněný elixír krásy ;) Výsledek? Prokrvená rozzářená pleť zbavená špatné energie  :) Řebříček je vůbec taková bylina pro ženy, popíjet z ní čajíky by měla pravidelně každá v každém věku!


Křišťál je čistý oxid křemičitý (křemen), crystallos řecky led. Symbol moudrosti, trpělivosti a čistoty. Je nositelem čistého světla zdroje (boha) a proto je v něm zastoupena celá škála barev duhy ("kámen kamenů"). Používá se jako léčivý magický kámen. Doplňuje energii (hlavně tu pozitivní ;), dobíjí životní sílu, harmonizuje naší auru, .... a poslední dobou se používá hodně i k energetickému nabíjení pitné vody. Posiluje meditaci a podporuje účinky ostatních kamenů. Podle Feng Shui je dobré umístit větší křišťál do okna, aby jím pronikalo světlo do místnosti kde je potřeba očisťující energie.
Očista: Čistíme pod vlažnou tekoucí vodou, přes noc v misce, anebo a to nejlépe umístěním na několik hodin do čistého potůčku. Nabíjíme libovolně dlouho na slunci položený na kameni nebo na včelíně, můžeme použít k nabíjení ostatních kamenů.

3 květenství řebříčku
9 listů řebříčku
250ml horké vody
asi 10g očištěných křišťálků
skleněná lahvička s rozprašovačem

Květy a listy opláchneme a zalijeme šálkem vroucí vody, přiklopíme a necháme do vychladnutí louhovat. Scedíme do skleničky s rozprašovačem, kde už máme na dně nasypané křišťálky. Zbytek si klidně vypijte. Skladujeme v lednici a pouze několik dnů! Ve vedrech používám tyto bylinné vody i přes den jako osvěžení pleti. Pohne to taky se spotřebou, když to nevydrží dlouho ;)

0 komentářů: