DIY projekty děti,

Seed Bombs

21.4.19 ApiAstrum 0 Comments


Je to zábavné jarní zahradnické tvoření, které baví nejvíc děti 🙂 Semínkové bomby, také známé jako semínkové míčky, jsou malé kouličky půdy a bláta smísené se semínky. Stačí přidat vodu a sluneční světlo, to je probudí k životu! Do různých míst na zahradě si tak můžete "nabombit" různé pestré skladby podle toho, co chcete!

Ještě mě napadlo, vy co žijete ve městech, můžete takové bombičky naházet třeba ke stromu kolem kterého chodíte do práce, do školy nebo je prostě dát do truhlíku na okno nebo balkon ;)
květnatá louka
bylinky a kořenní
medonosné rostliny
motýlí louka
kopretinová louka
divoké byliny
kukuřičné a slunečnicové...

My jsme smíchali chrpu modrou, svazenku a kopretiny 🙂 Použili jsme hlínu z našeho kompostu, lehce provlhčenou. Bomby nechte hned uschnout, aby nezačaly předčasně klíčit! Pak už stačí jen naházet na požadovanou plochu 😉 Semínka by se měla lépe uchytit, protože bomba poskytuje semínkům půdu na vyklíčení. Z volně rozhozených semen mi v louce nikdy nic nevyrostlo! Nemají v trávě šanci. Letos tedy "bombíme" a uvidí se. Bez deště však nepůjde nic 😞 Každopádně děti, tak ty to bude určitě bavit. Naši kluci dělali vše sami.


0 komentářů: