Houby,

Houbové koření s hraškou

20.11.17 ApiAstrum 1 Comments

Z letošního podzimu mám pět litrů sušených hub! Tchýně se nedala odbýt a dostala jsem další litr. Že toho má prý hodně. Nojo jenže co teprv já? Už to nebylo kam dát. Rozmixovala jsem je a smíchala s dalšími ingrediencemi. Prostě vyrobila jsem si dobré houbové koření a to už je mnohem skladnější ;) Všechny směsi koření, bylinkových solí atd., které občas vyrábím, dělám z více důvodů. Přebytky, vhodné uskladnění, dárek... Instantní podobu těchto vychytávek oceníte vždycky, když potřebujete něco rychle uvařit, a taky proto, jak kvalitní jsou. A ten, kdo nemusí houby v jídle čistě jen kvůli jejich slizovitosti, si myslím, že by toto mohl skousnout.


sušené houby různých druhů (jedlé ;)
mletý kmín
domácí vegeta
hraška
sůl

Sůl a hrašku vůbec nemusíte přidávat. Já ráda zahušťuju hraškou nebo ječnou moukou, můžete ale vyrobit neochucený koncentrát. Záměrně jsem nepsala kolik čeho, každý rád koření podle sebe a nechtěla jsem, aby si někdo myslel, že je to fixní ;) Skladujeme v tmavé a těsné nádobě.

1 komentář:

  1. To zní skvěle! My s manželem celý srpen a září lítáme skoro denně v outdoorovém oblečení do lesa a sbíráme houby, takže už nevím, co s nimi dělat. Loni jsme jich dokonce našli tolik, že jsem nějaké rozdala a něco jsem musela i vyhodit. Prostě jsme je nestíhali zpracovávat... :-/

    OdpovědětVymazat