Smoothie

Hořčíkem nabité dýňové smoothie

4.3.18 ApiAstrum 0 Comments

K nedělní snídani opět něco dobrého ;) Dýně už mám poslední dvě, zato celkem obří. Plánuju ještě jeden, dva speciální dýňové recepty a pak si od nich dám do sezóny zase pokoj. I vám ;)
Žlutá a oranžová zelenina nebo ovoce nám v zimě dodává do těla hřejivý pocit sluníčka. V dýni, mrkvi, rakytníku, meruňkách apod. jsou speciální barviva, která v zimě naše tělo hodně potřebuje pro zdraví a odolnost. Ne nadarmo se říká, že je v nich uložena síla Slunce, a proto jsou třeba ta mrkev a dýně velmi vhodné v zimě a v době, kdy máme málo sluníčka...posilují obranyschopnost a zlepšují náladu.
Velké množství hořčíku ve smoothie dodávají banány, neloupané mandle, kakao a kakaové boby. Hořčík jak jistě víte, je minerál, který nám velmi chybí, a který dobře pomáhá při únavě. A to ať fyzické, tak i psychické. Máme ho v těle tak málo, všichni! Je to způsobeno konvenčním zemědělstvím, znehodnocováním půdy chemií...viz nedávný článek, který jsem sdílela na FB o srovnání obsahu vitamínů za posledních 20, 30 let. Já sama jsem měla třeba velké problémy v těhotenství s nedostatkem hořčíku, a dnes mi už snad každá kamarádka co je těhotná řekne, že bere magnézium. Pokud nechceme tedy skončit v budoucnu jen na doplňcích stravy, pěstujte si prosím svoje plodiny nebo ve městech podporujte svého farmáře. Dá se předpokládat, že bude hůř :( bohužel...


500g očištěné dýňové dužiny
2 banány
100g mandlí
2 lžíce chia
2 lžíce nepraženého kakaa
1/2-1 lžička mleté skořice nebo perníkového koření nebo dýňového koření
špetka soli
5-10 kakaových bobů (podle velikosti)
500ml rýžového mléka

Vše společně rozmixujeme ve výkonném mixéru a ihned podáváme. Toto smoothie je spíše vhodné jako smoothiebowl, je totiž hodně husté. V pohodě vám ale nahradí komplet snídani nebo svačinu!

0 komentářů: