Kaše

Hrstková ranní chia kaše

20.9.18 ApiAstrum 1 Comments

Taková ta naše ranní klasika. A nebo polévka. Už na tento typ snídaní pomalu, ale jistě znovu najíždíme. Dodá sílu a energii na celé dopoledne a je to sladké bez výčitek.
Dnes a zítra má být sice ještě vyloženě letní počasí, já už ale cítím, že občasné ranní smoothies už nejsou uplně pro mě. Odpoledne ke svačině to ano, ale ráno potřebujeme trochu jiný rozjezd a nestačilo by nám to ;)Pro 4 osoby:
1l rostlinného mléka
3 hrsti ovesných vloček
1 hrst chia semínek
6-8 datlí
3 lžíce kakaa
1/2 lžičky mleté skořice
1 hrst vlašských ořechů

Vše společně ohříváme pomalu k varu. Já nenechávám dojít úplně do varu. Kaše je pak strašně dlouho horká a děti jí chtějí hned jíst....navíc to není potřeba, přivádět úplně k varu. Rozmixujeme na kaši tyčovým mixérem, nahrubo nebo dohladka, kdo jak chce ;) a podáváme s čerstvým ovocem.

1 komentář:

  1. Tak tohle vypadá moc dobře, to budu muset někdy vyzkoušet. Celkem jsem se teď začal zajímat o zdravé stravování a hlavně jsem začal i snídat. Nějaká taková kaše je na ráno úplně ideální. Je ale pravda, že ne vždy stíhám si ráno něco připravit. V takových případech mě ale vždycky zachrání koktejl formula 1 od Herbalife, který mi snídani dokáže nahradit. :)

    OdpovědětVymazat